Töknapi díjkiosztó ünnepség

 

A kikindai „Jovan Popović“ Népkönyvtárban meg lett tartva a díjkiosztó ünnepség a „Töknapok” alkalmából meghirdetett legsikeresebb alkotások részére. Az eddig megszokott rajz és fogalmazási kategória mellett, az idén először, a felső tagozatos általános iskolás diákok és a középiskolások részére meg lett hirdetve a legjobb video bemutató pályázat is mint újdonság.

A szerb nyelven írt fogalmazások díjazottjai:

Balint Minja       IV3         „Đura Jakšić“ Általános iskola

Momčilov Ana   IV2         „Žarko Zrenjanin“ Általános iskola

Karić Jovana     IV2         „Szent Száva” Általános iskola

 

A magyar nyelven írt fogalmazások díjazottjai:

Csömöre Viola  III2          „Fejős Klára” Általános iskola

Balázs Petra    III2          „Fejős Klára” Általános iskola

 

Az óvodások rajz pályázatának díjazottjai:

Novaković Andrej            6 éves   „Plavi čuperak“ óvoda               

Cvetkov Jovana               6 éves   „Zlatna ribica” óvoda, Tiszahegyes

Sivački Nemanja             6 éves   „Neven“ óvoda, Homokrév                 

Vukašinović Miloš           6 éves   „Miki” óvoda                                            

Bajšanski Marija             6 éves   „Neven“ óvoda, Homokrév                                

Kovačević Ivona              5 éves   „Lastavica” óvoda, Szenthubert                         

Vereš Sara                    5 éves   „Bambi“ óvoda                                  

Dižak Kristofer               4 éves   „Kolibri“ óvoda                            

Simurdić Sara                6 éves   „Lastavica“ óvoda, Szenthubert     

Šećerov Aleksandra        6 éves   „Zlatna ribica“ óvoda, Tiszahegyes

 

Az általános iskolások rajz pályázatának díjazottjai:

Popadić Jovana                 V3          „Žarko Zrenjanin“ Általános iskola                     

 Kádár Mária                     V2          „Fejős Klára” Általános iskola                              

Baba Luka                        II2           „Szent Száva” Általános iskola                                  

Petrov Teodora                  I2            „Đura Jakšić” Általános iskola                          

Kabar Marija                    V2          „Fejős Klára” Általános iskola                         

Petrović Saša                  V2          „Jovan Popović“ Általános iskola                          

Marinkov Maja                 VII1        ,,6. Октобар“ Általános iskola

Karanović Olivera             VIII1       ,,Ivo Lola Ribar“ Általános iskola, Nagytószeg

Doce József                    VI            „Móra Károly“ Általános iskola, Szaján                

Branko Aleksa                V             ,,Szent Száva” Általános iskola                                               

 

A video bemutató díjazott csapata és a tanulók neve:

Az általános iskolások felső tagozatának kategóriájában, az első helyezést a „Bratstvo-jedinstvo” Általános iskola érte el, a csapat tagjainak neve: Salma Sara, Marić Nikolina, Jelača Nikola, Balint Viktor, és Vujinović Danijel.

A középiskolások kategóriájában, az első helyezést a „Dušan Vasiljev“ Gimnázium harmadik osztályos tanulói érték el, a csapat tagjainak neve: Zamurović Sara, Krstin Katarina, Krstić Minja és Moldovanov Milana.