МЕСНА БИБЛИОТЕКА У МОКРИНУ

Месна библиотека у Мокрину је у склопу Народне библиотеке „Јован Поповић“ од 24.јануара 1960. године.

Светог Саве 98

Мокрин 23305

0230/61-177

Библиотека је тада имала 3256 књига, а сада има 10075 књига на српском језику, од тога 2545 дечјих и 540 књига на мађарском језику, од тога 37 дечјих.

Приступ фонду је слободан, распоред по УДК систему.

Књижничар: Даринка Маљугић.

Радно време месне библиотеке у Мокрину: понедељак-петак од 08,00h-14,30h

и прва радна субота у месецу од 08,00h-13,00h.

Милош Латиновић представио нови роман

У суботу, 28. септембра 2019. године, у огранску Народне  библиотеке у Мокрину представљена је књига Милоша Латиновића „Етапе ноћи“. Поред самог аутора, о књизи су говориле Даринка Маљугић и Милана Бајкин, библиотекарка Завичајног одељења. „Етапе ноћи“ су симболичка слика једног простора, људи и њихових односа. Наслов нас асоцира на ноћи у Панонији које су мрачне и тихе, понекад бескрајно дуге, па је логично да буду испуњене блискошћу усамљених људи. Кроз седам етапа ноћи јунаци се сусрећу са својим најскривенијим и најдубљим страстима, откривајући неостварене љубави уз преплитање јаве и сна.

Писац барокним језиком осликава банатску равницу, историју једног времена и значајне људе који су живели на овим просторима.