МЕСНА БИБЛИОТЕКА У НОВИМ КОЗАРЦИМА

Краља Петра I 49

Нови Козарци 23311

0230/456-642

Месна библиотека у Новим Козарцима је формирана 1961. године. У фонду је тада имала 804 књиге, а до сада се тај број повећао на 6887 књигa на српском језику, од тога 4623 дечјих.

Књижничар: Владимир Добријевић.

Радно време: понедељак-петак од 08,00h-15,00h.

Изложба у Новим Козарцима

У Новим Козарцима у  галерији  "Здравко Мандић“  13.12.2019. одржана изложба калиграфских радова академске уметнице Виолете Марковић из Пожаревца. Изложбу отворили Брацо Азарић и Владимир Добријевић. Kaлиграфија или уметност лепог писања , је спој писане речи и уметности, настала у Кини која се касније проширила до Европе, нашавши највише примене у религијским , законодавним списима и делима књижевности( Код нас најпознатије "Мирослављево јеванђеље" ).

Виолета Марковић је мисли црквених великодостојника, филозофа и писаца, дакле духовну вредност, кроз ћирилични калиграфски запис, дајући им визуелну димензију, представила у естетизованом, уметнички самосвојном облику, додатно оплемењујући садржај.